Pacjenci, którym zalecana jest rehabilitacja!

Brak komentarzy brak ocen

Celem rehabilitacji jest częściowy bądź całkowity powrót do zdrowia osób z różnymi chorobami lub urazami powypadkowymi. Stosowana jest w domu, szpitalu lub w centrum rehabilitacji. To, gdzie jest wykonywana, zależy od poziomu zaawansowania i tego, jakie należy użyć urządzenia. Zalecana jest pacjentom po udarze mózgu, wypadkach czy różnorodnych schorzeniach. Mogą z niej skorzystać również kobiety po mastektomii czy też dzieci z wadami wzroku, słuchu lub twarzoczaszki.

Jakie efekty daje elektroterapia?

Elektroterapia polega na leczeniu prądem. W czasie zabiegu wykorzystuje się prąd stały bądź zmienny. Dostarcza to imponujące rezultaty w objawowym leczeniu schorzeń narządów ruchu. Prąd oczywiście ma stosowne częstotliwości. Zabieg polega na poddawaniu jego działaniu części ciała za pomocą specjalnych elektrod. Zapewne Cię to zaskoczy, ale prąd ma działanie przeciwbólowe! Zmniejsza także w znacznym stopniu napięcie mięśniowe, pomaga zregenerować się tkankom i sprawia, że obrzęki szybciej się wchłaniają. Elektroterapię chwalą sobie pacjenci, którym dolega rwa kulszowa, dystrofie mięśniowe, reumatyzm oraz przeróżne zwyrodnienia.

Komu wskazane są zabiegi laseroterapii?

Laseroterapia to zabiegi, w trakcie których stosuje się lasery lecznicze. Mają one różnorodne działanie, które wynika z konkretnego modelu. Wyróżniamy m.in. lasery argonowe, diodowe, rubinowe itp. Z powodu laseroterapii można się bezboleśnie pozbyć pieprzyków, zmian naczyniowych, a często i niedużych guzków. Lasery są pomocne też w leczeniu z trudem gojących się ran, owrzodzeń, a także utrwalaniu przeszczepów skóry! Wskutek laseroterapii da się także pozbyć bólu — w tym nerwobólu, zespołu po zakrzepowego, chłonnego obrzęku, stopy cukrzycowej i wielu innych!

Dla kogo przeznaczone jest leczenie zimnem?

Leczenie zimnem brzmi dość niekonwencjonalnie, jednak jest skuteczne, co zostało naukowo udowodnione. Mogą z niego skorzystać osoby ze stanem zapalnym tkanek miękkich, ze zmianami zwyrodnieniowymi oraz stanami depresyjnymi. Pomaga w powrocie do zdrowia po urazach sportowych czy wypadkach. Stosuje się ją u osób z osteoporozą, a także w odnowie biologicznej. Może być ogólna lub miejscowa, ale o tym decyduje zawsze lekarz prowadzący!

Dodaj komentarz
Lista komentarzy
Wszystkich:0

Brak komentarzy

Inne artykuły z tej kategorii