Który dywan sprawdzi się w pokoju dziecka?

Brak komentarzy brak ocen

Zakup dywanu jest indywidualną sprawą każdego z nas. Każdy ma inne potrzeby, oczekiwania oraz odmienną aranżację mieszkania. Pokój dziecinny jest również częścią mieszkania i należy go udekorować spójnie z całością. Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem dywanu do pokoju dziecięcego, to trafiłeś idealnie! W naszym poniższym artykule przedstawiamy, jaki dywan sprawdzi się w dziecięcym pokoju i na co zwrócić największą uwagę. Zapraszamy!

Rozmiar dywanu w pokoju dla dziecka ma znaczenie!

Wskazane jest kupić większy dywan, na którym dziecko będzie mogło swobodnie się bawić, a w szczególności biegać na bosaka — co akurat maluchy lubią robić najbardziej! Krawędzie dywanu można włożyć pod meble, łóżko, dzięki czemu zabezpieczymy go przed przemieszczaniem się. Istnieje również możliwość zakupu dywanu z funkcją antypoślizgową.

Dywan a jego czyszczenie!

Dziecięcy dywan musi być przede wszystkim prosty w utrzymaniu — dać się ekspresowo wyprać, nawet z zastosowaniem domowych sposobów. Dzieci nie zwracają uwagi na podłoże np. podczas gdy bawią się kredkami na podłodze, piją czy jedzą. Co więcej, jeśli mamy w domu dodatkowo zwierzęta, które bawią się z naszymi brzdącami, musimy pamiętać o tym, aby z wybranego przez nas dywanu bez trudu dało się usunąć ich sierść. Trzeba również pamiętać o regularnym odkurzaniu i wytrzepywaniu nagromadzonych resztek kurzu.

Dywan do pokoju dziecka – który materiał nada się najlepiej?

Materiał, z jakiego będzie wykonany dywan do pokoju dziecinnego, również nie jest bez znaczenia. Perfekcyjny byłby z polistyrenu albo akrylu. Modeli z długim włosiem lepiej się wystrzegać. Resztki różnorodnych rzeczy pozostałych po zabawie mogą być ciężkie do usunięcia. A do tego dla dzieci z alergią także lepiej sprawdzi się dywan wykonany ze sztucznego materiału. Dla najmłodszych sprawdzi się gruby i ciepły dywan, który zniweluje skutki ewentualnych upadków i potknięć. Dodatkowo dywan wyciszy pomieszczenie i pozwoli dziecku na spokojny sen.

Jaki wzór dywanu w pokoju dziecka wybrać?

Nasza pociecha z całą pewnością będzie szczęśliwa, jeżeli na dywanie pojawią się jej ukochane postacie z bajek. Wskazane jest również wziąć pod uwagę modele z różnorodnymi figurami geometrycznymi, kołami, bądź motywem puzzli, które będą dodatkowo zachęcać dziecko do zabawy. Warto rozważyć jednak bardziej stonowane kolory, dzięki, którym dywan będzie pasował do każdej aranżacji pokoju.

Bezpieczeństwo w trakcie zabawy – jak wybrać dywan?

Bezpieczeństwo naszych pociech jest kluczowe, dlatego też zwróćmy szczególną uwagę podczas wyboru dywanu do ich pokoju. Dobrze, jeśli dywan jest na całej podłodze. Wtedy nie jest możliwe jego przesuwanie się po całym pomieszczeniu. Materiał, z którego jest zrobiony, nie może być szkodliwy pod żadnym pozorem. Grubość również ma znaczenie, ponieważ dobrze izoluje dziecko od twardej i chłodnej podłogi!

Dodaj komentarz
Lista komentarzy
Wszystkich:0

Brak komentarzy

Inne artykuły z tej kategorii