Budowanie altany ogrodowej

Brak komentarzy brak ocen

Chcesz ozdobić ogród i nie wiesz, czym mógłbyś to zrobić? Chcesz, żeby pusty kawałek ziemi wyglądał atrakcyjnie? Postaw altankę, która stanie się miejscem zarówno na spotkania rodzinne, jak i miejscem na odpoczynek z książką w ręku. Pomysłów na rodzaj altanki jest dużo, z łatwością znajdziesz swoją ulubioną. Możesz z niej korzystać przez większość roku. Jest to z pewnością dobra inwestycja na lata.

Najpopularniejsze rodzaje altanek ogrodowych

Na rynku dostępne są najróżniejsze typy altanek ogrodowych, a wybór jednej z nich powinien być dobrany do Twoich potrzeb, jak również miejsca, które chcesz na nią przeznaczyć. Jeżeli pragniesz ją postawić jedynie na jakiś czas, a pod koniec sezonu rozebrać oraz schować, to najlepiej sprawdzi się namiot bądź pawilon. Powinno się zaznaczyć, że koszty takiej altanki są o wiele niższe. Dodatkowo sprawdza się ona doskonale jako miejsce na imprezę typu garden party. Z tej przyczyny wiele firm oferuje wypożyczenie namiotów (wraz ze stolikami i krzesłami) na jakiś czas, żebyś nie musiał ich specjalnie kupować.

Z amerykańskich filmów możesz również kojarzyć altanki drewniane, całoroczne, jakie stanowią stałą ozdobę każdego ogrodu. Koszt takiej altanki zależny jest od zastosowanych materiałów czy jej wielkości, a także tego, jak pragnąłbyś ją urządzić w środku. Możesz zdecydować się na nabycie w markecie, zamówić ją u profesjonalnego stolarza, który zrobi ją na wymiar Twojego ogrodu, bądź skonstruować altankę samemu.

Jak urządzić drewnianą altanę całoroczną? 

Skonstruowanie altanki nie jest wystarczające, żeby stworzyć miejsce, gdzie będzie się chciało spędzać czas. Kolejnym krokiem jest urządzenie jej wnętrza. Zależnie od jej wielkości możesz zdecydować, które meble chciałbyś zakupić. Nastawiając się raczej na wspólne spędzanie czasu z rodziną, na pewno powinieneś wyposażyć się w stół czy właściwą ilość krzeseł. Mając w planach stworzenie w altance przestrzeni do odpoczynku, należałoby zaopatrzyć ją w kanapy czy stolik kawowy.

Co więcej, jeżeli posiadasz zadowalającą ilość miejsca, powinieneś zdecydować się na postawienie grilla. Posiadając zabudowaną altanę, możesz też nabyć zestaw stereo, który umili spędzony w niej czas muzyką. Nie obejdzie się także bez wyboru właściwego światła, dzięki któremu będziesz mógł przesiadywać tam przez cały dzień.

Wybieramy dekoracje do drewnianej altany ogrodowej 

Pomysłów na altankę może być naprawdę dużo. Jednym z nich są kwiaty, które można postawić w środku, jak i na zewnątrz altany. Można kupić wiszące, zaopatrzyć się w kwietnik lub postawić je na podłodze.


Na stoliku uroczo będą wyglądały świeczki, dekoracje szklane bądź wazony. Świetnym pomysłem są zasłonki, które nie tylko będą doskonałym elementem dekoracyjnym, ale również ochronią przed owadami, a także przed rażącym słońcem w upalny dzień.

Dodaj komentarz
Lista komentarzy
Wszystkich:0

Brak komentarzy

Inne artykuły z tej kategorii